Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

603 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Politano: “Inter-Milan? Mezi po e pres. Ja pse Stramaccioni ka qene i rendesishem per mua…”

Politano: “Inter-Milan? Mezi po e pres. Ja pse Stramaccioni ka qene i rendesishem per mua…”
Ardis
  • On 19/10/2018, 16:35

Sulmuesi i krahut te Interit ka folur per derby-n dhe per objektivat sezonale.

Te dielen ne mbremje do te perballen Interi me Milanin derbyn e San Siros. Midis protagonisteve te ndeshjes do te jete edhe Matteo Politano qe ka folur ne mikrofonat e Sky Sport:

DERBY – “Mezi po pres qe te vije e diela, te gjithe po me flasin per kete derby madheshtor, ne qytet ndihet emocioni nga njerezit dhe ne nuk kemi cfare te presim, por vetem te zbresim ne fushe”.

“Po flasim per dy ekipe qe po perjetojne nje moment madheshtor, dhe per kete arsye eshte e veshtire se kush e nis si favorit.”

“Mendoj se mundesite jane 50/50, nuk eshte asnjeri ne avantazh, eshte nje situate qe ndodh shpesh ne derby. Ne duhet te zbresim ne fushe te perqendruar, dhe te kerkojme te fitojme”.

CHAMPIONS – “Goli i pare kunder Cagliarit dhe debutimi ne Champions League kunder Tottenham, dy ndeshje qe me kane bere me te vertete krenar qe luaj per Interin.”

“Objektivi jone eshte te kualifikohemi ne Champions. Ne kampionat eshte e nevojshme qe te mendojme ndeshje mbas ndeshje. Me pas nuk i dihet nese mund te ‘bezdisim’ skuadrat e vendeve te para”.

STRAMACCIONI – Nje video mesazh i ish trajnerit zikalter, Stramaccionit per Matteo Politanon:

“Pershendetje Pollo, a je gati? Te dielen eshte derby, dua qe te jesh ‘helmues’ ne cdo top qe do te japesh, ki parasysh, se nese ndodh te dua poshte Curva Nord, fat te mbare te gjitheve”.

Pergjigja e Politanos ishte: 

E falenderoj, jam shume i lidhur me te. Kur isha tek Roma, perpara se Stramaccioni te vinte tek Roma, nuk kam kaluar nje periudhe te mire, per pak sa nuk vendosa qe te hiqja dore nga futbolli. Me ka dhene shume besim dhe tashme gjendem ketu, e falenderoj pafundesisht”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.