Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

562 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Politano: “Ketu eshte cdo gje shume e bukur, mezi po pres te luaj. Ajo qe me ka pelqyer me shume…”

Politano: “Ketu eshte cdo gje shume e bukur, mezi po pres te luaj. Ajo qe me ka pelqyer me shume…”
Inter Club Staff

Matteo Politano ka dhene nje interviste ekskluzive per InterTV. 

Keto kane qene fjalet e tij sot: “Po shkon cdo gje shume mire, tranjeri po na stervit ne nje menyre te duhur sepse duhet te jemi gati per sezonin e ri.”

“Tranjeri na ben qe te punojme shume, mbi te gjitha me topin duke na bere qe te provojne zgjidhje te ndryshme teknike dhe taktike.”

“Une jam pritur shume mire nga te gjithe dhe jam shume i lumtur per keto dite te para.”

Tifozet po te mbeshtesin ne distance, a ke ndopak deshire ti ndjesh nga afer?

“Kam shume deshire per fushen, tifozet po me shkruajne cdo dite duke me thene qe mezi po presin te me shohin ne fushe.”

Cfare te ka pelqyer me shume keto dite? 

“Pak a shume te gjitha, menyra si me kane pritur, menyra e punes, strukturat… Ketu eshte cdo gje shume e bukur dhe jane te gjitha ato qe duhet per te bere mire.”

Sa duhet te lodhesh per te arritur tek 100%?

“Duke pare qe grumbullimi parasezonal te ofron mundesine te vish ne forme, duhet qe te stervitemi shume tani sepse ne futbollistet me shume vuajme ne dimer. Por tani ndihem mire fizikisht dhe menderisht mezi po pres momentin per te luajtur.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.