Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

3,693 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Politano-Napoli, ja cfare po e pengon marreveshjen

Politano-Napoli, ja cfare po e pengon marreveshjen
Inter Club Staff

Politano tek Napoli eshte nje marreveshje qe nuk eshte bere ende. 

Sipas asaj qe tregon Fc Inter 1908, tratativat jane ne nje faze stand by dhe eshte e vertete qe drejtori sportiv i Napolit, Cristiano Giuntoli eshte nisur per ne Napoli pa marre dakordesine e lojtarit.

Ne mes me sa duket nuk eshte vetem Roma dhe aspekti ekonomik qe Politano te zgjedhe Napolin.

Sipas lajmeve te ndryshme, Politano ka dyshime se sa do e perdore Gattuso dhe ai do te jete ne Europian prandaj nuk deshiron te rrezikoje me nje transferim ku nuk e di sa do te luaje dhe deshiron garanci teknike per vendin e titullarit.

Ai tek Roma do e kishte kete vend te sigurt duke pare demtimin e Zaniolos por tek Napoli ka frike konkurencen.

Gjithesesi kjo tratative eshte ende e gjalle dhe mbase do te duhen disa dite te tjera pune bindese per ta bere lojtarin te pranoje destinacionin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.