Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 25, 2020

Scroll to top

Top

273 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Prandelli eshte i sigurt: “Nuk ju kuptoj me keto perfundime qe nxirni. Jam i bindur qe Interi mund te luftoje per titull.”

Prandelli eshte i sigurt: “Nuk ju kuptoj me keto perfundime qe nxirni. Jam i bindur qe Interi mund te luftoje per titull.”
Inter Club Staff

I fundit qe ka folur per situaten e Serie A dhe gjendjen e Interit eshte ish-tranjeri i kombetaes italiane, Cesare Prandelli. 

Keto kane qene fjalet e tij: “Nese kampionati nuk do te ishte ndalur, Lazio do te kishte shume mundesi per te fituar titullin.”

“Skuadra e Inzaghit kishte besim te plote. Po si do te rinise gjithcka? Besoj se mire, por nga kjo situate mendoj se do te perfitoje edhe Interi qe eshte pak me larg por duke pare kalendarin mund te permbyse klasifikimim aktual. Zikalterit kane disa ndeshje te lehta ne leter.”

“Nuk ju kuptoj me keto perfundime qe nxirni. Jam i bindur qe Interi mund te luftoje per titull.”

“Skuadra e Sarrit nderkohe mbetet per mendimin tim me e forta. Si pasoje, mbetet edhe favorite per mua, por une jam i mendimit se skuadrat qe jane me pak te favorizuara jane te predispozuara te bejne rezultate me te mira.”

“Si eshte te luash ne stadiume bosh? Mbase me tre ndeshje ne jave ne mes te veres duket si nje kapercim ne erresire per te gjithe dhe nje kompromis per tu bere.”

“Skuadrat qe mendonin se ishin te sigurta ne pozicionet e tyre bejne mire qe te mendohen edhe njehere per sigurite qe kane.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.