Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

657 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

PRAPASKENA – Na muajin maj Marotta refuzoi Milanin: ja pse! Oferta ishte super, por ai tha jo…

PRAPASKENA – Na muajin maj Marotta refuzoi Milanin: ja pse! Oferta ishte super, por ai tha jo…
Inter Club Staff

Teshme eshte ceshtje ditesh dhe do te vije edhe zyrtarzimi i klubit zikalter per gjithcka. 

Beppe Marotta do te jete administratori i deleguar i ri i Interit per anen sportive te klubit.

Sic e kemi thene gjate dites se djeshme dhe sot, ish-drejtuesi i Juventusit ka qene ne Kine per te folur me Steven Zhang (presidentin e Interit) si dhe babain e tij, Jindong Zhang (pronarin e Suning).

Ky ka qene nje takim per te planifikuar levizjet e radhes se klubit zikalter dhe strategjine nga sot e mbrapa.

Por menjehere me tu rikthyer nga takimi ne Kine, Marotta ka thene fjalet e para si interist edhe pse shume shkurt: “Eksperience shume e bukur. Suning eshte nje grup i madh.”

Nje tjeter tregues ky se Marotta dhe Interi tashme jane gjithmone e me afer.

Por ka nje prapaskene te cilen e zbulon Il Giornale:

“Me sa duket Marottes i eshte ofruar nje kontrate shume e pasur nga Milani ne muajn maj per tu bere administrator i pergjithshem i klubit (CEO), por ai e ka refuzuar kete oferte pa u menduar dy here.”

“Oferta e Milanit ishte joshese sepse ata i kishin dhene nje flete te bardhe per rrogen dhe kerkesat, por Marotta nuk ka pare sigurite e duhura per tu transferuar tek nje klub si Milani qe eshte ende ne nje periudhe tranzicioni qe nuk dihet ende se kur do te perfundoje.”

“Keshtu, vetem pak muaj me pas, Marotta ka pranuar oferten e Interit por kesaj radhe pa u menduar dy here.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.