Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

689 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Prapaskena, nje fond investitoresh me oferte per Interin! Suning refuzon automatikisht sepse…

Prapaskena, nje fond investitoresh me oferte per Interin! Suning refuzon automatikisht sepse…
Bujar Berishaj

Interi nuk eshte ne shitje.

Kete thote edicioni online i IlSole24Ore, qe tregon nje prapaskene interesante ne lidhje me klubin zikalter.

Nje prapaskene qe sheh Suning dhe Interi si protagonist. Po, sepse disa muaj me pare aksioneret kinez te Interit kane refuzuar nje oferte nga nje fond investitoresh qe ishin te interesuar per blerjen e Interit.

Si perfundim, per Suning klubi zikalter nuk eshte aspak ne shitje. Kete shpjegon Carlo Festa ne blogun e tij qe shpjegon se Zhang Jindong i ka thene automatikisht jo kesaj mundesie.

Zhang Jindong me Suning e tij erdhi te Interi ne veren e vitit 2016 duke blere shumicen e aksioneve nga pronari i atehershem indonezian Erick Thohir qe megjithate akoma sot qendron si president i Interit.

Keshtu kinezet e Suning tregojne se Interin nuk e shohin vetem si nje biznes por si dicka me te madhe, me nje pasion te madh per ate qe bejne.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.