Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

546 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Prapaskena per Kulusevski: Interi ishte shume perpara, por gjithcka deshtoi per vetem nje motiv te thjeshte!

Prapaskena per Kulusevski: Interi ishte shume perpara, por gjithcka deshtoi per vetem nje motiv te thjeshte!
Inter Club Staff

Nje operacion qe ka deshtuar vetem per ceshtje ditesh, ose me sakte oresh dhe normalisht qe ka lidhje edhe me bilancin.

Dejan Kulusevski ka qene nje lojtar i ndjekur gjate nga Interi, por teksa e shikon qe ai vazhdon te ndricoje me Parmen, normalisht qe te vjen keq qe ka perfunduar tek kundershtaret e Juventusit.

Sipas Calciomercato.com, ka nje prapaskene te thjeshte ne kalimin e lojtarit nga Parma tek Juventusi.

Gjithcka ka te beje me nje problem te Interit qe po zgjidhej me ekonomistet e saj dhe Juventusi ka perfituar duke u futur ne mes e duke siguruar sherbimet e tij.

“Interi ne ate kohe po studionte formulen e duhur me ekonomistet e saj qe te mbyllte marreveshjen.”

“Ideja ishte qe Interi te mos dilte nga parametrat e Fair Play Financiar, dhe po gjendej menyra qe te behej investimi pa ndikuar ne bilanc.”

“Marreveshja me lojtarin ekzistonte ne parim, dhe po diskutohej me Atalanten dhe Parmen per modalitetin e transferimit. Por tratativa e Interit ishte nje tratative qe donte me shume kohe.”

“Keshtu, ne nje date ne fund te dhjetorit, erdhi edhe sulmi deciziv i Juventusit qe i ofroi me shume Atalantes dhe me shume lojtarit per te siguruar sherbimet e tij.”

“Por nuk i doli keq as Interit: pas humbjes se Kulusevskit, ata u hodhen ne sulm dhe siguruan nje TOP PLAYER si Christian Eriksen.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.