Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

455 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Premium – De Vrij-Inter, sa afer: mungon vetem dicka e vogel! Skriniar…

Premium – De Vrij-Inter, sa afer: mungon vetem dicka e vogel! Skriniar…
Inter Club Staff

Lojtari i Lazios nuk ka rinovuar tashme dhe me sa duket ne Milano eshte Interi qe e pret me krahe hapur.

Per kete dhe ndeshjen e radhes eshte folur sot ne Premium Calcio:

Perpara se gjithash e perpara se te kalojme te merkato, Interi duhet te shikoje mire kalendarin sepse ka shume ndeshje ne transferte. Sepse nga keto ndeshje varet arritja e zones Champions League nga ana e Interit.

Nje tolerance e zikalterve ne keto ndeshje do te kompromentonte nje vend ne Champions.

Ndeshjet jane shume te veshtira natyrisht sepse 7 nga 11 do te luhen ne transferte. Prandaj eshte shqetesues kalendari per zikalterit.

Pastaj te mos harrojme qe kete jave transferta eshte ne Genova ne shtepine e Sampdorias ku ka dale e humbur edhe Juventusi.

Spalletti po vazhdon qe te mbaje ne presion lojtaret e tij duke folur ne publik e duke i motivuar.

Por nderkohe, Premium Calcio, ka folur edhe per merkaton:

Stefan de Vrij tek Interi eshte pothuajse e bere. Tashme mungon vetem dicka e vogel: sa te vendosen komisionet dhe gjithcka do te jete e mbyllur. Interi me hollandezin do te kishte nje prej dysheve me te forta te mbrojtjes ne Itali duke mare parasysh qe hollandezi do te luante me Milan Skriniar. Gjithmone nese nuk vijne oferta te cmendura per Sllovakun”, ka shpjeguar Marco Barzaghi.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.