Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,492 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Premium: Moratti-Thohir, ja te gjitha detajet! Stadiumi i ri…

Premium: Moratti-Thohir, ja te gjitha detajet! Stadiumi i ri…
Inter Club Staff

Vijne konfirmime pa fund. Eric Thohir ka gjetur marreveshjen me Interin dhe zyrtarizimi i saj eshte thjesht ceshtje ditesh.

Keto jave eshte punuar shume nga te dyja palet, dhe mesa duket jane diskutuar shume detaje dhe eshte gjetur kompromisi per shumicen e gjerave, kane mbetur vetem disa gjera te vogla. Nje nga argumentet me te rendesishme eshte ajo qe lidhet me stadiumin e ri: Me shume mundesi ne vitin 2016, finalja e Champions League do te luhet ne San Siro, dhe eshte menduar qe te behen disa punime te cilat do te meren persiper nga Interi dhe Milani. Pra ne fillim do te rikonstruktohet San Siro, me shikimin larg tek stadiumi i ri. Por tani per tani do te hidhet e zeza ne te bardhe, dhe firmat jane te pritura per javen qe vjen, ku manjati Indonezian do te jete ne Milano.

Sipas asaj qe raportohet nga koleget e Premium Calcio, Indoneziani do te mari ne dore frenat e klubit(maxhorancen e aksioneve) brenda harkut te tre viteve. Sezoni i pare do ti sherbeje aksionerit te ri te observoje dhe te hyje ne mekanizmat drejtues, nderkohe zhvillimi i vertete pritet sezonin e dyte, por pa prekur figuren e President Morattit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags