Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

562 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Premium Sport – Inter ne sulm per Malcom: ja formula dhe detajet!

Premium Sport – Inter ne sulm per Malcom: ja formula dhe detajet!
Bujar Berishaj

Arrijne te reja sa i perket merkatos se Interit.

Te reja qe kane te bejne me brazilanin Malcom dhe qe vijne nga Premium Sport.

Keta te fundit thone se Interi ka vendosur te provoj sulmin per Malcom pasi qe e ka ndjekur prej shume kohesh me zikalterit qe duket se jane vene ne levizje ne menyre perfekte.

Klubi nga Milano fillimisht ka takuar presidentin e Bordeaux kurse pastaj ka pasur edhe bisedime me agjentin e lojtarit dhe ndermjetesuesin e tratatives.

Dhe formula me te cilen Interi po tenton te marr lojtarin eshte nje huazim me pagese per nje vit prej 8 milione euro dhe nje te drejte blerje per 32 milione euro, me zikalterit qe pastaj do e konkretizonin ne blerje.

Kjo sepse zikalterit nuk mund te perdorin huazimin me obligim blerjse sepse per UEFA-ne vlen si nje blerje me titull perfundimtar dhe kete vit Interi nuk mund te lejoj nje gje te tille.

Me pak fjale jane dite te nxehta per Malcom qe shume shpejt mund te behet nje lojtar zikalter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.