Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 24, 2019

Scroll to top

Top

851 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Premium Sport – Interi do te perfitoje shifer te cmendur nga Genoa per Valietti dhe Radu: ja detajet!

Premium Sport – Interi do te perfitoje shifer te cmendur nga Genoa per Valietti dhe Radu: ja detajet!
Inter Club Staff

Sot eshte nje dite shume e rendesishme per nje mega-operacion merkatoje qe do te behet ndermjet Interit dhe Genoas. 

Drejtuesit zikalter po bejne gjithcka qe te bere bilancin zikalter te jete ne rregull me parametrat e UEFA-s dhe tashme kemi hyre zyrtarisht ne dy javet e dyta te muajit qershor, e keshtu ditet po numerohen nje e nga nje drejt 30 qershorit, dite kur mbyllet bilanci i nje klubi futbolli.

Sic eshte thene dhe perseritur, Interi duhet te rekuperoje plot 40-45 milione euro nga tani deri ne fund te muajit ne plusvalenca dhe po tenton ta beje kete gje duke shitur lojtaret e Primaveres.

Ne kete moment ata jane nje miniere ari per zikalterit qe po tentojne ti shesin ata me cmim sa me te larte.

Sipas asaj qe thote Premium Sport ne keto minuta, operacioni fillestar me Genoan qe perfshinte vetem nje lojtar, eshte zgjeruar akoma me shume.

Keto jane detajet e marreveshjes:

Ne Genova nga Primavera zikalter do te shkoje Federico Valietti dhe Ionut Radu.

Ne Milano tek Interi po Genoa natyrisht do te vije Edy Salcedo.

Klubi zikalter do te siguroje ne kete operacion keshtu sulmuesin italo-brazilian te datelindjes 2001 dhe do e fuse ne bilancin e sezonit te ardhshem. Nderkohe, e vecanta e ketij operacioni eshte shifra e cmendur qe do te paguaje Genoa per dy lojtaret e Primaveres zikalter: plot 15 milione euro cash do te vijne tek Interi. Nje tjeter shume e rendesishme per bilancin zikalter nga ana e Auslios!

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.