Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

201 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Premium Sport – Rikthehet Vecino, Candreva favorit ndaj Karamoh: formacioni i mundshem

Premium Sport – Rikthehet Vecino, Candreva favorit ndaj Karamoh: formacioni i mundshem
Bujar Berishaj

Dita e shumepritur ka ardhur. 

Inter pregaditet te pres Juventusin qe kryeson klasifikimin duke enderruar Championsin dhe duke provuar te ndal bardhezinjte.

Para nje stadiumi plot me interist Luciano Spalletti ka tashme ne mendje formacionin titullar. Handanovic ne porte do te mbrohet nga katershja e mbrojtjes me Cancelo dhe D’Ambrosio ne krah kurse Skriniar dhe Miranda ne qender.

Ne mesfushe do te shohim Vecinon nga minuta e pare perkrah kroatit Brozovic. Si trekuartist do te luaj Rafinha, Perisic dhe Candreva ne krah qe eshte favorit ndaj Yann Karamoh. Ne qender te sulmit si zakonisht do te jete Icardi.

Ky eshte formacioni i mundshem:

INTER (4-2-3-1): Handanovic; Cancelo, Skriniar, Miranda, D’Ambrosio; Vecino, Brozovic; Candreva, Rafinha, Perisic; Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.