Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 6, 2020

Scroll to top

Top

1,946 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pres. i Sevilla: “Duam te mbajme Jovetic, do te bejme nje sforco. Banega deshiron…”

Pres. i Sevilla: “Duam te mbajme Jovetic, do te bejme nje sforco. Banega deshiron…”
Bujar Berishaj

I intervistuar nga Il Messaggero, presidenti i Sevillas, Jose Castro, ka folur per situaten e Stevan Jovetic dhe Ever Banega, objektiva te klubit andaluzian:

“Per Jovetic por kerkojme te bejme nje sforco te madhe per ta mbajtur, por jo me kushtet qe kemi rene dakord ne fillim. Eshte nje tratative qe duhet pasur pak durim”, thote ai. E pastaj vazhdon:

“Eshte e vertete qe jemi te interesuar per Banegan, por per momentin vetem kemi filluar te flasim. Duhet pritur dhe te shohim cfare do te ndodh. Lojtari deshiron Sevillen, por duhet te arrijme nje marreveshje me Interin dhe te vazhdojme tratativen me klubin zikalter”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.