Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,308 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pres. Stjarnan: “Me Interin ne Reykjavik: ja pse…”

Pres. Stjarnan: “Me Interin ne Reykjavik: ja pse…”
Bujar Berishaj

“Kur nje grup beson ne nje projekt, eshte i organizuar mire, dhe ka pak fat, gjithcka eshte e mundur. Eshte mire te arrish deri ne kete pike.”

Thuhet nga Almar Gudmundsson, presidenti i Stjarnan, kundeshtarit te ardhshem te Interit ne play-offin e Europa League. Pronari i klubi islandez kofirmon synimet per ta luajtuar kete ndeshje ne kryeqytetin Reykjavik: “Objektivi yne eshte qe ta luajme ndeshjen ne Laugardalsvollur, presim qe ta kemi sigurine perfundimtare. Do te jete nje ndeshje nderkombetare e femrave, duhet te vleresojme se kur do ta kemi stadiumin e gatshem.”

Disa tifoze kane propozuar qe ndeshja te luhet ne Kaplakriki te Hafnarfjordur, nje stadium pak me i vogel se sa stadiumi ne Reykjavik, por me nje avantazh sepse nuk e ka pisten atletike.

“Duam te luajme ne nje stadium qe na jep mundesine qe sa me shume njerez te ndjekin ndeshjen. Ndoshta do te ishte mire per te luajtur edhe na Kaplakriki, por duam sa me shume publik qe te jete e mundur, dhe Laugardasvollur ka te gjitha tiparet me te mira edhe sa i perket planit logjistik.” ka shpjeguar Gudmundsson.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.