Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

542 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Presidenti i Pirellit nuk permbahet: “Duhet ta pranoj te verteten: prej 10 vitesh nuk kenaqesha kur shikoja…”

Presidenti i Pirellit nuk permbahet: “Duhet ta pranoj te verteten: prej 10 vitesh nuk kenaqesha kur shikoja…”
Inter Club Staff

Marco Tronchetti Provera, numri nje i Pirellit, ka folur me superlativa te medha per lojen e Simone Inzaghit per nje interviste per Gr Parlamento.

“Kampionati eshte i gjate dhe i veshtire, situatat mund te jene te ndryshme, Por une duhet te pranoj te verteten dhe si tifoz them se te shoh Interin te luaj me duket nje mrekulli.”

“Eshte nje skuader qe luan nje futboll te bukur dhe po ben me te miren e saj fale Simone Inzaghi qe ka nje pasion te vecante per futbollin.”

“Ai po ben gjera qe ne duam te shohim gjithmone. Eshte nje Inter i bukur, i vene ne fushe drejte, ne menyre perfekte.”

“Me vone do te shihet ku do te arrijme. Por jemi ne nje pozicion teper te bukur. Pastaj eshte e bukur te shohesh edhe skuadra si Atalanta qe luftojne.”

Me vone, Marco Tronchetti Provera ka nje mesazh edhe per Jose Mourinhon: “Roma nuk eshte aspak e thjeshte.”

“Mourinho ka kualitete te medha dhe mendoj se mund te beje shume mire. Ai ka kapacitetin per te bere mire edhe atje.”

“Uroj qe te tregoje vlerat e tij dhe te sjelle perseri Romen ne nje nivel ku te jete perseri pretendente per kampionatin.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.