Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

564 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Presidenti i Racing: “Lautaro eshte i Interit, keni marre nje top player. Do e mbajme fjalen”

Presidenti i Racing: “Lautaro eshte i Interit, keni marre nje top player. Do e mbajme fjalen”
Bujar Berishaj

Lautaro Martinez do te jete blerja e pare e Interit per sezonin e ri.

Klubi zikalter ka siguruar sulmuesin e ri te Racing duke djegur konkurrencen e shume klubeve tjera. Transferimi i tij ne vere tashme eshte i sigurt dhe asnje oferte tjeter nuk mund te vendos ne diskutim ardhjen e tij ne Milano.

Per te konfirmuar kete eshte presidenti i Racing, Victor Blanco qe i intervistuar per fcinter1908.it ka thene:

Mund te thuhet se tashme gjithcka eshte e kryer per transferimin e Martinez te Interi. Vullneti i lojtarit ka qene thelbesor per kete transferim duke pare ofertat e pranuara?
“Po, eshte gjithcka e kryer me Interin. Racing respekton gjithmone vullnetin e lojtarit”.

Per ate qe ka treguar me Racing, beson qe Lautaro eshte i gatshem per nje klub si Interi?
“Sigurisht, nuk kam dyshime per kete…”

Do te kerkoni te mbani ate deri ne dhjetor apo tashme eshte vendosur qe lojtari do te vesh fanellen zikalter ne vere?
“Kjo do te varet nga vullneti i lojtarit dhe i Interit”.

Cfare mund t’i thuani atyre qe thone se Racing mund te kishte fituar me shume nga shitja e tij?
“I kishim dhene fjalen Interit…”

Cfare mund t’i thoni tifozeve te Interit qe shpresojne qe kane bere nje goditje te madhe me Lautaron?
“Kane transferuar nje lojtar te madh!”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.