Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

721 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Preview Genoa-Inter – Icardi rikthehet titullar por ka nje dyshim te madh per Spallettin!

Preview Genoa-Inter – Icardi rikthehet titullar por ka nje dyshim te madh per Spallettin!
Inter Club Staff

Ne Genoa sot Interi do te kerkoje qe te zhduke nje tradite negative dhe te vihet perseri ne piste pas nje humbje ne shtepi ndaj Lazios.

Interi sot ne Ferraris ka objektivin e tre pikeve qe jane thelbesore per temen Champions League.

Luciano Spalletti ne konference ka folur qarte dhe ka treguar se Mauro Icardi jo vetem do jete i grumbulluar por do te luaje si titullar.

Nje motiv tjeter qe Interi te beje nje prove krenarie sot ne fushen e lojes.

TE REJAT NGA GENOA – Prandelli eshte treguar i kthjellet ne prag te ndeshjes se sotme dhe i sigurt qe te tijet do te dine se si te ngrihen pas humbjes ne Udine ne ndeshjen e fundit te kampionatit.

Genoas do i mungoje kapiteni Criscito dhe ne vendin e tij do te luaje Pezzella. Per sa i perket te tjereve, ish-tranjeri i kalter do te kete edhe Sanabrian ne fushe rregullisht ne qender te sulmit bashke me Kouame.

Keshtu, me shume mundesi do te jete nje 4-4-2 me Radovanovic ne regji dhe Rolon i cili eshte facorit per tel uajtur. Me shume Pereira se sa Biraschi per rolin e mbrojtesit te krahut te djathte.

TE REJAT NGA INTERI – Ashtu si eshte thene, Spalletti rigjen Icardin pas dy muajsh dhe e hedh menjehere titullar ne fushe. Ish-kapiteni do te luaje ne sulm me Politanon dhe Perisic favorit per te luajtur te tre.

Keita, ende nuk eshte ne formen e tij me te mire dhe do te jete nje xhol per tu aktivizuar gjate lojes. Ne mbrojtje pritet Cedric te luaje nga minuta e pare ndersa Asamoah mbetet ne avantazh ndaj Dalbert.

Nderkohe edhe Ranocchia mund te luaje nga minuta e pare per te lene pushim Miranden. Ne mesfushe nje shans i ri per Gagliardinin dhe Joao Mario por eshte pikerisht ky i fundit dyshimi i madh i Spallettit me Nainggolan gati per te luajtur.

KETO JANE FORMACIONET E MUNDSHME:

GENOA (4-4-2): Radu; Pereira, Romero, Zukanovic, Pezzella; Lerager, Radovanovic, Rolon, Lazovic; Sanabria, Koaumé.

Ne pankine: Jandrei, Marchetti, Gunter, Biraschi, Lakicevic, Mazzitelli, Veloso, Bessa, Sturaro, Lapadula, Pandev, Favilli.

Tranjer: Prandelli.

Te skualifikuar: Criscito (1).

Te padisponueshem: Hiljemark, Dalmonte.

INTER (4-3-3): Handanovic; Cedric, Skriniar, Miranda, Asamoah; Gagliardini, Brozovic, Joao Mario; Politano, Icardi, Perisic.

Ne pankine: Padelli, Berni, Ranocchia, D’Ambrosio, Dalbert, Borja Valero, Vecino, Nainggolan, Candreva, Keita Baldé, Salcedo, Colidio.

Tranjer: Spalletti.

Te skualifikuar: nessuno.

Te padisponueshem: De Vrij, Martinez.

ARBITER: Mariani. Asistent: Vuoto e Tasso. Var: Di Bello (Liberti). Arbiter i katert: Chiffi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.