Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | June 24, 2019

Scroll to top

Top

460 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Shqyrtim Inter-Atalanta – Mazzarri i beson titullareve te perhershem. Guarin si Palacio?

Shqyrtim Inter-Atalanta – Mazzarri i beson titullareve te perhershem. Guarin si Palacio?
Ardis
  • On 23/03/2014, 12:40

Do te ndodhe kesaj rradhe? Interi ecen drejt te pares tris te fitoreve sezonal ne kampionat dhe, per te arritur objektivin, duhet te mposhte pengesen qe perfaqesohet nga Atalanta. Bergamezet, mbas nje fillimi te veshtire, kane konfirmuar potencialitetin e tyre dhe vijne ne Milano duke e hedhur mbrapa kraheve shpetimin prej renies nga kategoria.

TAKTIKAWalter Mazzarri pothuajse i ka rekuperuar te gjithe. Jashte listes te grumbulluarve, te zakonshmit Wallace, Mariga, Mudingayi dhe Chivu, vazhdon i skualifikuar Juan Jesus (turni i fundit) dhe i demtuari Andreolli (asgje e rende). Per pjesen tjeter, drejt konfirmimit te modulit 3-5-2, gjithashtu edhe nga interpretimi ne fushe qe e nisen si titullare ne Verona me rezultatin 2-0. Gjithsesi, Ranocchia dhe D`Ambrosio serish titullare pavaresisht rekuperimit te Samuel dhe Nagatomos (jo ne formen me te mire). Ne pankine serish Kovacic, Milito dhe Alvarez.

KUNDERSHTARETStefano Colantuono nuk i pelqen qe te recitoje rolin e viktimes se predestinuar dhe keshtu pret nje Atalanta te mire karikuar. Bergamezet mund te luajne ne Meazza te lire nga mendimet negative ose nevojat e klasifikimit. Tekniku roman do te privohet nga i skualifikuari Benelouane (Raimondi eshte kandidati i mundshem per ta zevendesuar, mbrojtesi i krahut te djathte) dhe nga te demtuarit Brivio dhe Cazzola. Te tjeret te gjithe ne dispozicion.

RREZIKUGerman Denis eshte nje qe sa here shikon Interin gjithmone arrin te shenoje. Mazzarri i beson linjes se mbrojtjes se do te arrije te bllokoje ish futbollistin e Independiente, qe kohet e fundit mbrojtja zikalter eshte vleresuar gjithmone e me shume. Kujdes edhe ndaj shpejtesise te Maxi Moralez dhe, mbi te gjitha, ndaj Bonaventura, nje tjeter lojtar qe shpeshhere i ka bere keq Interit.

KU DUHET TE GODASIM – Mungojne te dy mbrojtesit e krahut dhe dyshja e qendermbrojtjes nuk eshte e pathyeshme. Stendardo-Yepes garantojne eksperience dhe soliditet, por mund te vuajne nese i sulmon me shpejtesi dhe i ve ne presion. Per kete arsye aksionet sulmuese te Interit duhet te jene sa me konstante te mundshme. Ne kete mes, fondamental do te jete e djathta dhe iluminimi i Hernanes.

VEMENDJA MBI… GUARIN. Mbas Palacios, mbase kesaj rradhe i takon te mirit Fredy te shenoje gol me rastin e rinovimit te kontrates. Goli i mungon prej kohesh, ashtu si te gjithe mesfushoreve (i fundit nga mesfushoret qe shenoi gol ishte Cambiasso me 15 dhjetorin e shkuar ne San Paolo te Napolit). Guarin dhe Hernanes do te kene si detyre te shperthejne linjen mbrojtese te Colantuono dhe te krijojne situata te paparashikueshme per te prishur balancat e kundershtarit. Rezultati duhet te zhbllokohet sa me pare per te evituar precedente te rrezikshem.

FORMACIONI I MUNDSHEM:

Formacioni i Mundshem Inter-Atalanta

e creare quelle situazioni di imprevedibilità capaci di far saltare gli equilibri

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.