Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,407 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Preview Torino-Inter – Pioli ka gjetur perfekten dhe insiston. Ansaldi dhe Banega perseri nga 1′. Nderkohe…

Preview Torino-Inter – Pioli ka gjetur perfekten dhe insiston. Ansaldi dhe Banega perseri nga 1′. Nderkohe…
Inter Club Staff

Pas goleadave ndaj Cagliarit hde Atalants, Interi rikthehet ne fushe sot ne oren 18:00 ne stadiumin ‘Grande Torino’.

Ajo e sotmja, eshte nje ndeshje teper e komplikuar per sa i perket zikalterve sepse Torino ne shtepine e saj kete sezon ka humbur veten ndaj Juventusit, e ne ndeshjet e tjera ka bere shume mire: 8 fitore dhe 4 barazime. Pavarsisht se eshte larg zones se Europes, dhe klasifikimi nuk i sherben shume, sot asgje nuk do te falet ne fushe dhe do te jete nje ndeshje teper e luftuar.

TAKTIKA – Pioli e njeh mire situaten e skuadres se tij dhe per kete motiv nuk pritet te beje nderrime per sa i perket vendosjes taktike te skuadres ne krahasim me dy ndeshjet e fundit. Pra, pritet qe te konfirmohet keshtu e njejta njembedhjeteshe e Cagliarit dhe Atalantes. Gjate javes jane provuar si titullare edhe Brozovic dhe Joao Mario por priten ta nisin serisht nga pankina sebashku me Murillon. Konfirmohet keshtu Ansaldi, Kondogbia de Banega. Medel-Miranda do te jete dyshja e mbrojtjes ndersa Icardi sulmuesi i vetem e ne krah Perisic-Candreva. D’Ambrosio dhe Gagliardini plotesojne formacionin sebashku me Handanovic ne porte.

KUNDERSHTARET – Mihaljovic po pergatit nje ndeshje teper agresive sic eshte ne stilin e Torinos kete sezon, sidomos ne ndeshjet qe luajne ne shtepi. Veshtiresite me te medha per skuadren Torineze jane ato te te gjeturit organizimin e duhur te mbrojtjes: cdo kundersulm i Interit mund te jete fatal. Nuk jane grumbulluar Avelar, Obi dhe Ajeti. Per sa i perket te gjithe te tjereve, jane grumbulluar te tere. Pas ndeshjes me Lazion ne pankine, pritet te rikthehen titullare Zappacosta, Molinaro, Acquah dhe Iago Falque. Perseri ne pankine Valdifiori dhe Castan, te dy jo shume mire nga gjendja fizike.

KU DUHET GODITUR – Me 46 golat e pesuar, mbrojtja e Torinos eshte nje nga me te dobtat e kampionatit: me keq kane bere vetem Crotone (48), Palermo (56), Cagliari (58) dhe Pescara (63). Pasi hodhi ne fushe De Silvestri dhe Orrico nga minuta e pare ne Olimpico fundjaven qe shkoi, Mihajlovic mund te besoje kete jave tek Zappacosta dhe Molinaro: tekniku serb po kerkon kimine e duhur per te minimizuar te gjitha pakujdesite ne mbrojtje qe mund te jene fatale. Prandaj do te mungoje edhe Castan, sepse ai nuk ndihet ende gati per 90 minuta. Sot, Banega mund te jete perseri karta fituese per Piolin: El Tanguito eshte ne nje super forme dhe krijimet e tij ne fushe mund te dergojne perpara porte Perisic, Candreva e mbi te gjitha Icardin. Kunder nje mbrojtje qe shpesh vuan ndaj kundershtareve te forte, Banega mund te jete asi nen menge si perpara porte, por edhe si assist-man.

SYTE E VENDOSUR MBI… – Miranden. Pasi ‘anulloi’ Petagnen dhe Papu Gomez, per Miranden parashikohet nje test tjeter i veshtire: objektivi eshte qe te ndalet bisha Belotti i cili deri me tani, ne kte kampionat, ka qene me te vertete i frikshem. Do te duhet me patjeter eksperienca e Mirandes per te ndalur italianin e Torinos, sepse ndryshe ai mund te beje keq ne cdo moment. Vetem nje Miranda ne nivelet me te mira mund ta ndale ate.

FORMACIONI I MUNDSHEM:

TORINO (4-3-3): Hart; Zappacosta, Rossettini, Moretti, Molinaro; Benassi, Lukic, Acquah; Iago Falque, Belotti, Ljajic.
Pankine: Padelli, Cucchietti, Castan, Carlao, De Silvestri, Barreca, Gustafson, Valdifiori, Baselli, Iturbe, Boyé, Maxi Lopez.
Tranjeri: Mihajlovic.
Te skualifikuar: nessuno.
Te padisponueshem: Avelar, Obi, Ajeti.

INTER (4-2-3-1): Handanovic; D’Ambrosio, Medel, Miranda, Ansaldi; Gagliardini, Kondogbia; Candreva, Banega, Perisic; Icardi.
Pankina: Carrizo, Murillo, Andreolli, Sainsbury, Santon, Nagatomo, Brozovic, Joao Mario, Biabiany, Eder, Gabriel Barbosa, Palacio.
Tranjer: Pioli.
Te skualifikuar: nessuno.
Te padisponueshem: nessuno.

ARBITER: Banti.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.