Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,883 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Prezencat ne stadium: Interi nuk ka rivale! Ja shifrat pas shtate javesh kampionat…

Prezencat ne stadium: Interi nuk ka rivale! Ja shifrat pas shtate javesh kampionat…
Inter Club Staff

Nese Interi pas shtate javesh kampionat nuk eshte shume lart ne klasifikim, kjo gje natyrisht nuk mund te thuhet dot per publikun e saj.

Numrat pas 630 minutash kampionat jane te pakundershtueshem dhe te qarte: nje mesatare pak me shume se 53.000 tifoze per ndeshje per skuadren zikalter. Ne pritje te rezultateve ne fushe (asnje trofe qe prej 2011 per Interin dhe pese sezone rresht pa Champions League), per Interin asnjehere nuk kane munguar tifozet.

Tifozet e Interit jane prej vitesh numrat nje per sa i perket prezences ne stadium: mesatarja vitin e shkuar ka qene 45.538 tifoze per ndeshje, shume me e larte se 38.662 tifoze per ndeshje qe kishte Juventusi apo 38.760 te Napolit, por edhe ne 2013-2014 dhe 2012-2013, zikalterit kane qene perseri te paret ne kete klasifikim. Mjafton te jete Interi, sepse Interistat jane gjithmone.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.