Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 20, 2019

Scroll to top

Top

286 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Primavera e Interit eshte nga nje tjeter planet: Viktima e radhes eshte Atalanta!

Primavera e Interit eshte nga nje tjeter planet: Viktima e radhes eshte Atalanta!
Inter Club Staff

Viktima e radhes se Inter Primavera eshte Atalanta, e cila eshte mundur sot me rezultatin 1-3 nga te rinjte zikalter.

Skuadra e Atalantes eshte nje nga me te veshtirat ne kampionatin e te rinjve dhe nje nga pretendentet kryesore. Ndeshja ishte totalisht e dominuar nga djaloshat e Interit, te cilet kaluan ne minutat e para ne avantazh me Bonazzoli dhe me pas shenuan golin e dyte dhe te trete me te perhershim Puscas. Te dy ata ne sulm jane te pandalshem!

Fjalet e tranjerit te Interit Vechi ne fundin e ndeshjes: “Jam shume i lumtur per kete fitore te djemve sot. Ne sulm kemi shume cilesi te cilat mund te zgjidhin cdo ndeshje. Jam i kenaqur me pjesen e pare me shume. Kemi disa probleme ne mbrojtje te cilat do i zgjidhim ne ndeshjet e mbetura. Jam krenar per skuadren qe drejtoj.”

Fjalet e trajerit te Atalantes Bonacina ne fundin e ndeshjes: “Sulmi i Interit eshte shume i frikshem. Ne skuader kane talente me te vertete mostruoz. Sulmet e shpejta te tyre na kane vrare me plot kuptimin e fjales gjate ndeshjes. Kualiteti i tyre nuk vihet ne diskutim. Fitore teresisht e merituar.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.