Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

972 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Barça-Inter – Ja formacioni i mundshem sot. Conte ka nje dyshim ne krahun e djathte!

Barça-Inter – Ja formacioni i mundshem sot. Conte ka nje dyshim ne krahun e djathte!
Inter Club Staff

Ne ndeshjen e dyte te Champions League, Interi do te vizitoje Barcelonen diten e sotme.

Ne distancen e nje viti, Interi do te perballet keshtu perseri me blaugranat e Ernesto Valverde.

Dymbedhjete muaj me pare, zikalterit nuk kishin asnje shans sepse Barcelona ishte ne super forme por kete vit gjerat jane ndryshe sepse ata nuk po kalojne nje moment shume brilant ndersa djemte e Antonio Contes po shkojne ne Catalonje me shume bindje ne vetevete.

TE REJAT E FUNDIT NGA BARCELONA – Messi po apo Messi jo?Valverde nuk eshte zhbalancuar gjate konferences per shtyp, por sigurisht nuk deshiron qe te ndermarre asnje rrezik.

Ndjesia eshte se argjentinasi qe eshte rikthyer vetem dje te stervitet me grupin do e nise nga pankina kete ndeshje.

Jashte nderkohe do te jete Umtiti, Jordi Alba dhe Fati. Ne dyshim mbetet vetem Dembele i cili eshte grumbulluar por nuk eshte ne formen e tij me te mire. Po shkohet drejt nje 4-3-3, me te pakten nje balotazh ndermjet Semedo dhe Sergi Roberto ne krahun e djathte.

Nga korsia tjeter nderkohe nje shans tjeter per Junior Firpo. Ne sulm Pulce ne pankine dhe hapsire per Perez qe do te luaje me Suarez dhe Griezmann. Ne pankine Rakitic dhe Vidal.

LAJMET E FUNDIT NGA INTERI – Nuk do te luaje Lukaku. Belgu ka qendruar ne Milano vetem sepse nuk ka dashur te rrezikoje duke qene se ka ndjere dhimbje ne kofshe. Kete gje e ka zbuluar Conte ne konference per shtyp.

Ai vuante prej kohesh nga ky shqetesim dhe nuk eshte nisur fare per ne Barcelone. Por nuk eshte i pamundur nje rikthim i tij per Juventusin por sot gjithesesi ai nuk do te jete ne fushe.

Ne kete pike, sulmi pritet te perbehet nga Lautaro dhe Sanchez me Politanon dhe Espositon ne pankine. Ne krahasim me Genovan, nga minuta e pare Godin, Barella dhe D’Ambrosio. Ky i fundit favorit ndaj Candreves. Nderkohe ka konfirmime per te tjeret.

FORMACIONET E MUNDSHME:

BARCELLONA (4-3-3): Ter Stegen; Sergi Roberto, Piqué, Lenglet, Junior Firpo; Arthur, Busquets, De Jong; Perez, Suarez, Griezmann.

Ne pankine: Neto, Todibo, Semedo, Rakitic, Vidal, Aleña, Messi.

Tranjer: Valverde.

Te skualifikuar: nessuno.

Te padisponueshem: Umtiti, Jordi Alba, Fati.

INTER (3-5-2): Handanovic; Godin, De Vrij, Skriniar; D’Ambrosio, Barella, Brozovic, Sensi, Asamoah; Lautaro, Sanchez.

Preview Barça-Inter - Lukaku ko, dal 1' Godin, Barella e Alexis. Dubbio Messi

Ne pankine: Padelli, Ranocchia, Biraghi, Gagliardini, Candreva, Politano, Esposito.

Tranjer: Conte.

Te skualifikuar: nessuno.

Te padisponueshem: Lukaku.

Arbiter: Skomina. Asistent: Praprotnik e Vukan. Arbiter i katert: Obrenovic. Var: Makkelie (Vincic).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.