Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,738 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Prostitucion Intelektual level: over 9000! Cfare diference ndermjet Forlan dhe Niang…

Prostitucion Intelektual level: over 9000! Cfare diference ndermjet Forlan dhe Niang…
Inter Club Staff

Po e nisim nga nje supozim: Askush nuk po krahason (per rendesi), Forlan i cili u mor per te zevendesuar Eto’o, me te riun Niang (i cili eshte shume mediatik, por akoma nuk po shenon nje gol te vetem ne Serie A).

Por ne po flasim per diferencen e trajtimit mediatik kur ky gabim u be nga ana e Interit dhe ishte nje gabim i ngjashem(pothuajse identik) me ate qe beri Milani pardje.

Per tu treguar me te qarte: Interi u kritikua per muaj me radhe, faqe te para gazetash ju kushtuan ksaj ngjarje si dhe nje ceshtje qe u perfol me shume buje, e thuhej: “Keto gjera vetem tek Interi ndodhin.” Po flasim per ceshtjen Forlan, qe u fut te listat e Champions, po qe nuk luante dot sepse kishte luajtur me Atleticon. Te gjithe e mbajne mend.

Para 2 ditesh ndodhi nje gabim edhe me i rende tek Milani. Ne listen qe u dorezua ne UEFA, Niang ngeli jashte sepse nuk kishte vend. Nderkohe El Sharawy ishte futur ne listen A, e cila eshte e limituar ne 22 lojtare. Megjithate, vetem pas dorezimit te listes finale, u zbulua se El Sharawy i plotesonte kushtet per t’u futur ne listen B, pra ne listen e te rinjve, e cila eshte e palimituar. Ne kete menyre, do te ishte hapur nje vend ne listen kryesore dhe do te ishte e mundur qe edhe Niang te ishte brenda listes. Por per nje gabim apo pakujdesi te drejtuesve, Niang ngeli jashte Champions League.

Pak me poshte keni fotot e dy gabimeve, dhe se si jane trajtuar nga Gazzetta dello Sport. Per Forlan duket nje faqe e pare e tera e zene me kete gabim “trashanik” te Interit, e padegjuar. Kurse per gabimin “njerzor dhe te vogel” te Milanit, vetem nje rresht ne krahun e djathte, te bashkuar me nje lajm per Kaka. Me specifikisht shkruhet:

PER INTERIN – “Cmenduri Inter, nuk ka Champions per Forlan.”

PER MILANIN – “Ricky behet tre per Milanin e ri. Nderkohe, eshte ceshtja Niang.”

Ky eshte PROSTITUCION, dhe keto gazetare jane PROSTITUTA te ketij PROSTITUCIONI INTELEKTUAL.

Krahasimi ndermjet dy ngjarjeve.

\

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.