Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

4,904 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Prova te 4-4-1-1 per Vecchin ne prag te ndeshjes se neserme ne Europe. Ka te reja ne formacion…

Prova te 4-4-1-1 per Vecchin ne prag te ndeshjes se neserme ne Europe. Ka te reja ne formacion…
Inter Club Staff

Interi luan shume, mbase gjithcka, ne sezonin e saj europian neser ne darke ne Southampton. 

Stefano Vecchi nga dje po punon per kete ndeshje ne Appiano. “Vecchi, qe ne dy sezonet e fundit ka perdorur 4-3-3 perpara se te kalonte tek 3-5-2 kete sezon, ne skuadren e pare po mendon per 4-4-1-1 – tregon Corriere dello Sport -. Ai dje ka provuar centimetrat e Ranocchias perkrah Mirandas dhe po mendon per D’Ambrosio dhe Nagatomo (ose Santon) si mbrojtes krahu. Ne mesfushe pritet te luaje Candreva, Medel, Gnoukouri dhe Perisic me Banega pas shpatullave te Icardit. Skuadra do te stervitet edhe ne Southampton neser ne mengjes dhe pas ndeshjes do te fleje ne Angli ku do te zhvilloje edhe nje stervitje te premten perpara se te nisen per ne Milano.” Me pak fjale, priten goxha te reja ne formacion.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.