Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

5,261 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

PSV, Van Bommel sulm i ashper ndaj zikalterve ne konference: “Merituam fitoren, por Interi…”

PSV, Van Bommel sulm i ashper ndaj zikalterve ne konference: “Merituam fitoren, por Interi…”
Inter Club Staff

Pas humbjes se skuadres se tij me rezultatin 1-2 kunder Interit, Mark Van Bommel eshte paraqitur shume i nevrikosur ne konference ku ka thene edhe fjale te renda ne drejtim te arbitrit por edhe te zikalterve. 

I pari i te akuzuarve sipas tij, eshte arbitri i ndeshjes Mazic qe nuk ka marre vendimet e duhura (gjithmone sipas ish-lojtarit te Milanit).

Ja fjalet e tij:

“Arbitrimi nuk me pelqeu aspak. Nuk arrij ti kuptoj ato vendime qe vetem te paanshme nuk ishin. Na ka penalizuar ndjeshem dhe ne menyre direkte.”

“Nje episod qe mund ta shikoni te gjithe dhe me beri te humbisja qetesine ishte ai i Handanovic. Si mund te mos merte karton te kuq?|”

“Per mendimin tim duhet te ishte perjashtuar nga ndeshja. Pa piken e dyshimit.”

“Bergwijn beri levizjen e duhur duke e kaluar. Kishte pozicionin e duhur per te shenuar golin e 2-0.”

Por me pas Van Bommel flet edhe per paraqitjen e te tijve dhe ate te Interit:

“Ne kemi luajtur shume mire. Shume me mire se kundershatri madje. Por ne keto raste detajet ne nivel teknik bejne diferencen.”

“Pastaj Interi fitoi edhe per shkak te arbitrimit jo ne lartesin e duhur sot.”

Ne fund te konferences, ai ka folur edhe per golin e Icardit dhe per gabimine portierit Zoet:

“Jane momente ato. Ne keto nivele keto gjera bejne diferencen. Shpresoj qe te nderroje faqe tani po ashtu si gjithe skuadra. Luajtem me mire sot, sa keq per rezultatin.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.