Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,272 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Qarabag-Inter, turnover per Mancinin: formacioni i mundshem…

Qarabag-Inter, turnover per Mancinin: formacioni i mundshem…
Bujar Berishaj

Duke shkrire paraqitjen kunder Udineses ne San Siro, Interi riniset nga Europa League ne tranferten e Azerbajxhanit kunder Qarabag.

Parashikohet nje turnover i madh per Mancinin me vendin e pare tashme te blinduar pas fitores kunder Dnipros. Ne porte duhet te jete Carrizo ne vend te Handanovic, kurse ne mbrojtje duhet t’i jepet hapesire Mbaye dhe D’Ambrosio ne krah, se bashku me Vidic dhe njerin midis Andreolli i Campagnaro ne qender te mbrojtjes.

Ne mesfushe mund te perdoret rombi se bashku me treshen: Krhin, M’Vila, Obi se bashku me Guarin para tyre. Ne sulm do te jete Bonazzoli dhe njeri mes Icardi dhe Osvaldo. Ky eshte formacioni i mundshem zikalter:

INTER (4-3-1-2): Carrizo; Mbaye, Andreolli (Campagnaro), Vidic, D’Ambrosio; Khrin, M’Vila, Obi; Guarin; Bonazzoli, Icardi (Osvaldo).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.