Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | December 1, 2020

Scroll to top

Top

326 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Radja Nainggolan, Marotta e ka marre tashme vendimin per te ardhmen e tij: ja detajet!

Radja Nainggolan, Marotta e ka marre tashme vendimin per te ardhmen e tij: ja detajet!
Inter Club Staff

Interi nuk ndalet ne asnje moment dhe po punon pa pushim per te projektuar skuadren qe do te vije.

Por ne radhe te pare, zikalterit duhet te perballen me shitjet e mundshme ne shtepi qe pritet te mos jene pak.

Ose te pakten keshtu shpresojne drejtuesit e Interit qe kane detyren e veshtire per te ‘spastruar’ skuadren nga lojtare te padeshiruar.

Lista eshte e gjate, por pervec tyre eshte edhte ceshtja Lautaro Martinez qe mban pezull ambjentin zikalter.

n

“Zikalterit – shpjegon Corriere della Sera – qe ne vitet e fundit jane bere specialiste te bilancit me plusvalencat e tyre, do te tentojne te vazhdojne specialitetin edhe kete sezon.”

“Ne fillim Icardi duhet te shitet dhe 70 milione euro duhet te paguhen nga Paris Saint Germain per kartonin e tij: ai nuk shihet se ka te ardhme ne Milano.”

“Por ka edhe nje lojtar tjeter qe eshte perfolur se mund te kthehet: Radja Nainggolan qe eshte aktualisht i huazuar tek Cagliari.”

“Keto zera deri me tani nuk kane rezultuar si te vertete sepse Marotta e ka marre vendimin perfundimtar per te: do te rikthehet per tu larguar perseri ne drejtim te Fiorentines ne kembim te Chiesa. Tashme kjo eshte nje siguri.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.