Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

861 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Rafinha-Inter, ka lajme te mira! Flet Braida: “Mund te qendroje, por nuk e di nese…”

Rafinha-Inter, ka lajme te mira! Flet Braida: “Mund te qendroje, por nuk e di nese…”
Inter Club Staff

Pikerisht ne momentin me te bukur te zikalterve qe sapo jane kualifikuar ne Champions League pas shume vitesh mungese, duket se vjen nje lajm i mire tjeter nga merkato. 

Behet fjale per Rafinha qe eshte tek Interi ne huazim nga Barcelona.

Sot ka folur Ariedo Braida, konsulent i Barcelones me shume peshe i cili flet per qendrimin e Rafinhes ne Milano ose jo.

Ai ka folur per mikrofonat e Gr Parlamento gjate emisionit “Politika ne Futboll”. 

Ja fjalet e tij:

“Eshte e mundur qe Rafinha te qendroje, por nuk eshte super e sigurt. Gjithesesi une personalisht mendoj se do te kete edhe pretendente te tjere per te.”

“Rafa eshte nje djalosh i mrekullueshem dhe nje futbollist me nje teknike jashte normales. Mendoj se i ben shume pune Interit.”

“Kush jeton, shikon: merkato eshte e cuditshme, por di te them vetem se nese ai eshte mire tek Interi, i uroj me gjithe shpirt te qendroje aty.”

Me pas, Braida shton perseri per kete teme:

“Ka kaluar nje periudhe teper te veshtire per te pas nje demtimi teper te rende dhe duket i gatshem per sezonin e ardhshem.”

“Huazim tjeter dyvjecar me detyrim blerje? Per te arritur nje marreveshje te ketij tipi, duhet kohe dhe bisedime.”

“Lojtaret sot kushtojne shume, merkato ka ndryshuar. Cmimet kane shperthyer pas Neymar. Rafinha eshte nje lojtar qe mund te beje gjera shume interesante. Te shohim, ka kohe.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.