Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,139 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Rafinha: “Interi eksperience spektakolare. Mendoja se do qendroja, por dorezohem! Ndonjehere…”

Rafinha: “Interi eksperience spektakolare. Mendoja se do qendroja, por dorezohem! Ndonjehere…”
Bujar Berishaj

Inter dhe Rainha, nje dyshe qe veshtire se mund ta shohim serish se bashku.

Te pakten keshtu duket ne rrethanat dhe kushtet e sotme, por edhe nga fjalet e lojtarit.

Fantazisti brazilian eshte intervistuar nga gazetari Marcelo Bechler per sajtin Lance! dhe ka folur per eksperiencen e tij te Interi. Nje eksperience shume e bukur e karakterizuar mbi te gjitha nga nje dashuri e madhe nga ana e Rafinhas per fanellen zikalter.

Dhe eshte Rafinha ai qe ben te ditur se do i kishte pelqyer qe te blihej nga ana e Interi, gje qe per momentin akoma nuk ka ndodhur.

“Ka qene nje eksperience spektakolare, nje stil futbolli dhe nje gjuhe qe nuk e njihja. Per mua gjeja me e rendesishme ishte qe te kthehesha dhe te luaja pas lendimit. E dija qe do te ishte e rendesishme te ambientohesha shpejt, fale shokeve dhe tifozeve kam qene shume mire dhe kam gjetur besimin ne futbollin tim”, ka thene Rafi.

Pastaj ai flet per futbollin italian duke bere edhe nje krahasim me ate spanjoll: “Futbolli ne Itali eshte me shume taktik kurse ne Spanje me teknik. Eshte e veshtire te shohesh nje mbrojtje me pese ne Spanje. Tani ndihem shume mire, kur kthehesh pas nje lendimi te gjate ke disa probleme te vogla muskulare”.

“Per mua ka qene e rendesishme puna qe kam bere me pregaditesin fizik, ishte ai sekreti. Stervitje ne mengjes dhe pune per t’u forcuar pasdite. Kam kaluar pese muaj shume te bukur te Interi, jam ndjere mire dhe mendoja qe me kualifikimin ne Champions League do te qendroja por nuk ka ndodhur”, ka shtuar Rafinha duke shprehur deshperimin e tij.

“Futbolli ndonjehere nuk te sjell ate qe do, tani jam nje lojtar i Barcelones por akoma nuk ndjehem i bashkuar me klubin, megjithate mendja ime eshte e gatshme per t’u paraqitur me 11 korrik per parapregaditjet”, ka perfunduar braziliani.

Per momentin nuk ka ndonje te re sa i perket situates se Rafinhas dhe kontaktet duket se jane nderprere, por te pakten per momentin, sepse ne futboll kurre mos thuaj kurre. Sidomos ne merkato!

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.