Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

1,059 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Rafinha: “Luajtem mire, por Interi mund te na kishte futur ne veshtiresi. Goli? Nuk festova sepse…”

Rafinha: “Luajtem mire, por Interi mund te na kishte futur ne veshtiresi. Goli? Nuk festova sepse…”
Inter Club Staff

Mesfushori i Barcelones, Rafinga Alcantara, njeriu qe ishte match-winner sot per Barcelonen dhe qe shenoi i pari ne ndeshjen ndaj Interit ka folur ne fund te saj per mediat.

Ai per ndeshjen eshte shprehur si me poshte:

“Jam shume i lumtur per skuadren: kjo fitore na motivon dhe na ben te ndihemi mire.”

“Rezultati i sotshem na jep besim sepse luajtem mire dhe kunder nje skuadre te forte qe mund te na kishte vene ne veshtiresi ne cdo moment duke pare cilesite e shumta te tyre.”

“Por kemi luajtur mire dhe te dielen eshte Clasico te cilin mezi po presim ta luajme.”

“Champions? Per ne te gjithe kompeticionet qe luajme jane shume te rendesishme.”

Me pas, Rafinha vazhdon edhe me tej: 

“Jam shume entuziast qe u zgjodha sot te luaja nga minuta e pare por normalisht edhe per fitoren. Me ka dhene emocione shume te bukura kjo nate sot.”

“Kemi bere shume mire ne fushen e lojes duke dhene nje futboll te bukur.”

“Pse nuk festova? Kam shume kujtime te bukura me Interin dhe shume respekt per tifozet. Nuk munda, e kisha thene edhe me pare qe nuk do te festoja”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.