Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

4,210 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Rai – Merkato zikalter, po punohet per mbrojtesit e krahut dhe reaprtin e sulmit: emrat. Fassone pergenjeshtron mbi Gerrard…

Rai – Merkato zikalter, po punohet per mbrojtesit e krahut dhe reaprtin e sulmit: emrat. Fassone pergenjeshtron mbi Gerrard…
Bujar Berishaj

Pas ardhjes se Roberto Mancinit tek Inter merkatoja mund te ndryshoj por gjithmone ne perputhje me rregullat e FFP.

Sipas Ciro Venerato te Rai merkato do nis nga mbrojtesit e krahut, ku ne krye te listes jane Clichy e Darmian, me Kolarov te veshtire per tu arritur dhe me lidhje te mira per Rodriguez. Ne largim mund te jene Hernanes dhe Kuzmanovic, kurse Guarin do te shihet si nje blerje e re duke pare sintonine me modulin e Mancinit.

Nderkohe, Fassone ka mohuar zerat qe lidhnin Gerrard, kapitenin historik te Liverpool me zikalterit. Ne sulm Podolski dhe Saha jane ne krye hierarkise ne krahasim me Campbell dhe Borini, do te sherbente edhe nje sulmues anesor mirepo Atletico Madrid dhe Tottenham nuk jane te gatshme te japin ne huazim Cercin, respektivisht Lamelan.

Sa i perket merkatos se veres, eshte bllokuar tanime Zakaria Bakkali, talenti i PSV. Duhet vetem miratimi i trajnerit te ri. Per rolin e team manager po mendohet per Andrea Romanon.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.