Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

831 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Raimondi habit me fjalet e tij: “Te gjithe e kane mendjen tek Hakimi, por Marotta ka zgjedhur edhe objektivin e krahut te majte.”

Raimondi habit me fjalet e tij: “Te gjithe e kane mendjen tek Hakimi, por Marotta ka zgjedhur edhe objektivin e krahut te majte.”
Inter Club Staff

Fitorja e Interi ne Parma ndodhi dhe tashme nje lajm i mire tjeter pritet nga Hakimi ne oret e ardhshme.

Fjalet e Beppe Marottes perpara ndeshjes diten e djeshme treguan edhe njehere se Interi eshte me te vertete afer tij.

Zikalterit nderkohe jane shume aktive ne merkato dhe per kete ka folur diten e djeshme edhe gazetari i njohur, Claudio Raimondi.

Ai ka thene se te gjithe e kane mendjen te Hakimi, por sipas informacioneve te tij, Beppe Marotta ka filluar kontaktet e para me nje lojtar tjeter.

“Me Hakimi jemi shume afer mbylljes se marreveshjes. Real Madrid deshiron ta mbylle sepse brenda dites se neserme deshiron ta fuse kete marreveshje ne bilanc.”

“Jemi ne nje jave te rendesishme, sepse edhe per pak dite skadon klauzola e largimit te Lautaro Martinez por Barcelona nuk i ka ato para ne kete moment per te blere argjentinasin duke perdorur klauzolen.”

“Gjithesesi, ashtu si u tha edhe nga Marotta, Interi deshiron te ngreje nivelin edhe ne krahun e majte dhe une kam informacione se Beppe ka filluar kontaktet e para me nje lojtar tjeter dhe klubin e tij per kete krah te mesfushes.”

“Behet fjale per Gosens te Atalantes, dhe Interi mund te perdore ne kembim te riun Esposito qe mund te perfundoje keshtu tek Atalanta dhe zikalterit do te mernin ne kembim mesfushorin e krahut qe ka shkelqyer kete sezon.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.