Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

842 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Raiola i ka propozuar Marottes nje emer totalisht te ri per sulmin: Inter po mendohet?

Raiola i ka propozuar Marottes nje emer totalisht te ri per sulmin: Inter po mendohet?
Inter Club Staff

Mungon ende zyrtarizimi i ardhjes tek Torino (qe pritet ne keto ore) por Davide Vagnati, do te jete drejtori i ri sportiv i granata.

Eshte ende shpejt, por ashtu si tregon Tuttosport, do te nisin shume shpejt diskutimet me Beppe Marotten edhe pse si hije nga prapa eshte nje nga agjentet me te fuqishem ne bote: Mino Raiola.

Jane te ndryshem emrat qe i interesojne Interit, por zikalterit deri me tani kane ndjekur me kujdes Armando Izzo por duket se nuk eshte me i vetmi qe mund te futet ne operacionin me Torinon.

“Mbrojtesi i Torinos ka nje agjent te ri (Raiola, edhe pse nuk eshte ende zyrtare) por pikerisht per kete fakt ai deshiron te luaje ne nje skuader ku mund te luaje edhe ne Champions League.

“Por sipas lajmeve te fundit, Mino Raiola po tenton qe te sjelle Andrea Belottin ne Milano, edhe pse nuk eshte agjenti i tij. Ky ka qene propozimi i fundit i Raioles.”

“Agjenti italo-hollandez mund te jete ndermjetesi i kesj tratative qe mund te shohe Roberto Gagliardini apo Matias Vecino ne Torino ne kembim te mbrojtesit dhe sulmuesit.”

“Ne kete moment mbetet per tu kuptuar nese Cairo do e shiste Belottin per nje shifer te arsyeshme, por duket e veshtire.”

“Belotti nderkohe, do te shihej si nje zevendesues perfekt ne planet e merkatos se Interit qe shihnin nje sulmues qendre te transferuar ne Milano si puna e Giroud apo Cavani.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.