Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 30, 2022

Scroll to top

Top

673 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ranieri, cfare fjalesh: “Per Interin kam nje mendim te qarte kete sezon: nje skuader qe eshte ne gjendje te…”

Ranieri, cfare fjalesh: “Per Interin kam nje mendim te qarte kete sezon: nje skuader qe eshte ne gjendje te…”
Inter Club Staff

Kesaj radhe per Interin ka folur nje ish-tranjer qe ne te kaluaren ka stervitur edhe skuadren zikalter edhe pse behet fjale per shume kohe me pare.

Eshte Claudio Ranieri, i cili ka thene fjale teper te bukura per zikalterit qe ne kete moment drejtohen nga Simone Inzaghi.

“Une e kam pare Interin ne Lecce. Mendoj se Inter e ka merituar fitoren per menyren se si shkuan gjerat ne fushe.”

“Inzaghi ka qene shume guximplote me ato zevnedesime qe beri, por ato zevendesime tregojne edhe dicka tjeter te rendesishme”.

“Kur ti ke mundesi te hedhesh aq shume arme zjarri ne sulm, heret ose vone per ty do te vije goli. Eshte e sigurt”.

“Sa keq per Leccen, sepse kur humbet ne minuten e 95 te lendon, por skuadrat e medha vrapojne dhe luftojne deri ne sekonden e fundit”.

“Me ne fund ne Itali eshte filluar te mendohet dhe te behet si ne Premier, ku luftohet vertete per fitoren me te gjitha menyrat”.

“Per Interin kam nje mendim te qarte kete sezon: nje skuader qe eshte ne gjendje te hedhe ata sulmues eshte nje skuader qe do te luftoje deri ne fund”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.