Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,362 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ranocchia: “Do kisha hyre ne fushe vete nese sdo me fuste Spalleti. Nuk fle, nuk e di te tjeret, por une…”

Ranocchia: “Do kisha hyre ne fushe vete nese sdo me fuste Spalleti. Nuk fle, nuk e di te tjeret, por une…”
Inter Club Staff

Nje nga protagonistet zikalter dje ka folur menjehere pas ndeshjes por me shume se sa nje lojtar, eshte dukur si nje tifoz i cmendur i Interit.

Interi do te luaje ne Champions Leaguen e ardhshme.

Lazio u mund 2-3 nga zikalterit dhe ai qe ka folur per mikrofonat e Sky ka qene pikerisht Andrea Ranocchia qe ka festuar si i cmendur ne fundin e saj: lot, shume lot gezimi per te dhe feste.”

“Pas kaq shume vitesh vuajtje dhe zhgenjimesh, ja ku jemi. Nese Spalletti nuk me fuste ne loje, une do kisha hyre vete tek ajo korne. E ndjeja.”

“Ndeshje e cmendur, por jemi super te lumtur. Te kapesh kete objektiv eshte jetesor per Interin. Lazio ishte nje skuader e madhe, por ne kemi besuar deri ne fund.”

“Te gjithe golat i kemi dashur me force, e kemi merituar kete objektiv.”

“Foto? Me e bukur ajo me Epikun, eshte super i forte, ka bere gjithcka brenda dhe jashte fushe per kete skuader, por ne fushe eshte i mrekullueshem. Kete vit te gjithe kane qene te rendesishem.”

“Edhe kush ka luajtur me pak ka bere gjithmone mire. Me perpara se gjithash jemi burra, pastaj lojtare. Kjo skuader eshte plot me burra.”

“Interi gjithmone e cmendur, ka nje raport me tifozet qe nuk e ka asnje skuader ne bote. Sot eshte falenderimi i duhur per tifozet tane.”

“Jemi gjithmone te bashkuar, ishte nje finale dhe ne e fituam finalen tone. Ne dhomat e zhveshjes ndodhi fundi i botes, nuk e di as kush fliste sepse nuk merej vesh i pari dhe i dyti.”

“Jemi shume te lumtur. Jam shume i lumtur per Interin tim.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.