Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,370 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ranocchia: “Ky stadium eshte unik. Une ‘me agresiv ne fushe’? Them…”

Ranocchia: “Ky stadium eshte unik. Une ‘me agresiv ne fushe’? Them…”
Bujar Berishaj

Andrea Ranocchia, eshte ai lojtari qe paraqitet ne konference per shtyp ne prag te ndeshjes me Celtic. Keto jane fjalet e tij:

Ktheheni ne Europa League pas eliminimit kunder Tottenham?
“Per mua eshte shume e rendesishme, jane ndeshjet ato qe i rrisin lojtaret. Jane ndeshjet brenda-jashte qe nevojiten edhe per tu rritur, mbi te gjitha per lojtaret me te rinj. Te luash ne nje stadium te tille eshte dicka specale, nje eksperience e madhe.”

Si ndjehesh fizikisht, duke konsideruar gjurin tend?
“Jam mire dhe jam i gatshem ashtu si ne ndeshjet e fundit, nuk ka shqetesime. Jam mire, psiqikisht dhe fizikisht.”

Keni thene se ndjeheni mire, edhe psiqikisht: deshironi te thoni qe po beheni edhe agresiv?
“Kam thene psiqikisht sepse ne kete sezon jam shpesh ne ‘skare’, por e perserise qe ndjehem mire psiqikisht. Jam rritur dhe jam ketu prej 4 vitesh, kam fashen e kapitenit dhe jam gati per ndeshjet e ardhshme. Shtypi dhe mediat me vene ne diskutim, por une po permiresohem edhe fal ndihmes se trajnerit.”

Atmosfera lokale eshte me shume nje presion apo motivim?
“Finalen e famshme, sinqerisht, nuk e ndjej shume sepse ka kaluar shume kohe. E ndjejme ndeshjen, por nuk do te kete presion, por adrenaline pozitive. Pikerisht kjo duhet ne kete sport, nese do te jene nje ndeshje e madhe e futbollit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.