Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

798 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ranocchia: “Tani jemi me kompakte. Per scudetton…”

Ranocchia: “Tani jemi me kompakte. Per scudetton…”
Xhorxh Gellci

Eshte permiresuar shume. Ka shume siguri dhe duket. Andrea Ranocchia po tregohet i rendesishem per INterin ne kete fillim sezoni, pas zerave te merkatos qe flisnin per nje largim nga Interi. Ne fund te ndeshjes kunder Cagliarit, qendermbrojtesi zikalter ka folur ne mikrofonat e SKY. Ja cfare ka thene:

IBARBO – “Kemi patur nje zenke te vogel, por jane gjera qe ndodhin, jashte fushe eshte gjithcka ok.

RREGULLI I RI PER OFFSIDE – Nese e kam kuptuar rregulin? Eshte e qarte, ne mbrojtesit duhet te vrapojme njelloj dhe keshtu nuk kemi per te gabuar.

INTER PA FAT – Kane krijuar shume pak, ne pjesen e pare nje gjuajtje me koke dhe ne te dyten nje gjuajtje te devijuar. Kemi bere nje paraqitje te mire, kemi krijuar shume, por kemi barazuar.

SCUDETTO – Kemi nisur nga zero pas nje viti te veshtire. Duhet te vazhdoojme me kete deshire, kete vendosmeri.

NDRYSHIME – Jemi me kompakte. Vijne me pak topa ne zone, kur sulmojne kundershtaret. Kemi punuar shume. Jemi me te fresket kur duhet te arrijme dicka. Sulmuesit vrapojne shume, dhe kjo eshte shume e rendesishme ne futbollin modern.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.