Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,548 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ranocchia, thirreni me mire Kapiten Rinovimi! Distance per Medel, keto jane te rejat per M’Vila, Biabiany dhe Pereyra…

Ranocchia, thirreni me mire Kapiten Rinovimi! Distance per Medel, keto jane te rejat per M’Vila, Biabiany dhe Pereyra…
Bujar Berishaj

Inter, pune ne progres per merkaton. Tratativat zikalter kane pasur nje nxitim, jo vetem sa i perket lojtareve potencialisht te blere, por edhe per elementet qe qe deri para disa diteve dukeshin gati per ti thene lamtumire zikalterve. Ketu ne vijim eshte nje permbledhje me emrat actual ne shtepine zikalter:

ANDREA RANOCCHIA – Inaugurimi i Walter Mazzarri do te kete nje kuptim te dyfishte. Qendra italiane do te behet kapiteni i ri dhe kjo pergjegjesi do te rezultoje me nje kuader te qarte kontraktuale. Ish-lojtari i Barit, do te rinovoj kontraten me shoqerine e Erick Thohir.

YANN M’VILA – Per momentin nuk ka lajme te vecanta per medianon francez. Mungon akoma akordi mes lojtarit dhe klubit te tij actual per pagesen ne rast largimi te lojtari te pretenduar nga M’Vila. Rubin, per momentin nuk dorezohet.

GARY MEDEL – Muskuj dhe grinte ne sherbim te Inter, Cardiff…aprovon. Kilieni ne keto momente eshte me pushime, dhe ka shprehur entuziazmin e tij per hipotezen zikalter, pret qe te arrihet akordi mes dy shoqerive. Uellsianet kerkojne 4 milione euro me shume sesa ofron Inter.

ROBERTO MAXIMILIANO PEREYRA – Agjenti i lojtarit Sergio Furlan i ka bere nje vizite dirigjences se Inter ne diten e djeshme. Tratativa eshte e veshtire, por eshte akoma e pranishme. Inter mbetet vigjilent sa i perket situates, dhe ne rast se fatkeqsisht disa nga tratativat nuk mbyllen, argjentinasi i Udineses mund te jete nje emer i ri per mesfushen e Mazzarrit.

JONATHAN BIABIANY – Lojtari i Parmes vazhdon te pelqehet, por Parma nuk ndryshone poziten: shkembimi me Schelotto nuk eshte i pelqyeshem, ju intereson vetem nje oferte cash.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.