Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

356 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ranocchia: “Tre pike te rendesishme. Derby? Jemi te karikuar!”

Ranocchia: “Tre pike te rendesishme. Derby? Jemi te karikuar!”
Bujar Berishaj

Ne fund te ndeshjes mes Interit dhe Beneventos, Andrea Ranocchia, autor i golit perfundimtar per 2-0, arrin te mikrofonat e Premium Sport per nje komentim rreth ndeshjes.

Fitore qe duhej, edhe pse e veshtire:
“E veshtire, ata luajne mire por para ndeshjes e dinim qe ishte e veshtire. Por ne keto momente kemi treguar karakter per te marre keto tre pike te rendesishme”.

Pas golit jeni zhbllokuar:
“Ne keto momente eshte e rendesishme te shtregohemi, te behemi grup dhe te ndihmojme njeri tjetrin per te bere pike”.

Pas autogolit ne Genova ti dhe Skriniar keni qene protagonist ne menyre pozitive:
“Puna e madhe paguhet gjithmone”.

Tani derby:
“Po tani eshte derby, jemi te karikuar!”.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.