Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 12, 2021

Scroll to top

Top

229 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ranocchia zbulon: “Do te doja ti ‘vidhja’ dicka Brozovic dhe Hakimit: pak nga…”

Ranocchia zbulon: “Do te doja ti ‘vidhja’ dicka Brozovic dhe Hakimit: pak nga…”
Inter Club Staff

Diten e sotme, Andrea Ranocchia ka dhene nje interviste mjaft te bukur per median zikalter, INTER TV, ne emisionin qe transmetohet zakonisht perpara ndeshjeve.

“Nese do te flisja me Ranocchian e fillimit te karrieres, do i thoja qe te stervitet fort cdo dite, qe te mos ndaloje kurre se enderruari, te mos dorezohet.”

“Te degjoje keshillat e me te medhenjve dhe te permiresohet ne vazhdimesi: vetem keshtu mund te ece ne rruge te sigurt ne te ardhmen.”

Me keto fjale Andrea Ranocchia ka filluar rregimin e tij ne Matchday Programme te Inter-Sassuolo qe eshte transmetuar sot.

“Kundershtari me i forte qe kam pasur perballe eshte nje sulmues special me te cilin kam pasur fatin edhe te luaj ne nje skuadar.”

“Po flas per Diego Militon. Nje lojtar i pabesueshem. Interi tani? Eshte nje grup lojtaresh te medhenj dhe kete e tregojne cdo dite.”

“Eshte nje nga grupet me te bukura te karrieres sime. Nje grup fantastik. I japim shume force njeri-tjetrit ne cdo gje qe bejme.”

“Nje karakteristike qe do doja ti ‘vidhja’ shokeve? Do doja te vidhja ‘moskokecarjen’ qe ka Brozovic dhe shpejtesine e Hakimit. Eshte nje kenaqesi ta shohesh kete te fundit kur vrapon.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.