Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

285 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ranocchia:”Mazzarri, cfare grinte! Ngjan me Conten. Une, Italia dhe sot…”

Ranocchia:”Mazzarri, cfare grinte! Ngjan me Conten. Une, Italia dhe sot…”
Donald Elmazi

Per mikrofonat e Radio 105, Andrea Ranocchia flet pak ore para ndeshjes se sotme kunder Romes:”Kemi gjetur kompaktesine, sulmuesit vrapojne shume dhe na e bejne jeten me te lehte dhe ne mbrojtesave, qe punojme me pak. Mazzarri na ka dhene entuziasem, eshte shum i mire dhe shpresojme te vazhdoje keshtu. Kemi rigjetur lojtare te ndryshem duke me perfshire dhe mua, misteri ka besim tek te gjithe”. Nga lojtaret me pozitive, eshte sigurisht dhe mbrojtesi zikalter:”Gjendem me mire se vitin e shkuar, kam dhe nje rol me ndryshe. Pastaj e gjithe skuadra po ben mire, shpresojme te vazhdojme keshtu. Kampioni i vertete eshte grupi, ka vetem dy lojtare ne bote qe mund te bejne ndryshimin te vetem por pa skuadren gjithsesi nuk ia dalin dot. Jemi nisur si grup”. Ne San Siro vjen Rudi Garcia, qe jeni perballur kunder Lilles:”Ai sezon ishte i shemtuar per mua, kam hequr gjithcka-thote duke qeshur- Jo, mbaj mend qe Garcia na vuri ne veshtiresi, beri mire ate vit atje dhe tani nuk duhet te nenvleresojme Romen sepse ka fituar 6 ndeshje radhazi. Kane individualitet te mire, por Garcia ishte i zoti qe i beri te luajne mire bashke. Shpresojme qe kete mbremje te ndalohet kjo ecuri”.

Por kush eshte favorit kete mbremje? “Ndihemi te forte nga puna qe po bejme, keto muaj e nisem nga zero sic ishte e duhur. Duhet te vazhdojme keshtu mbi punen qe kemi marre me deshire dhe inat dhe te sjellim ne shtepi tre piket. Para ndeshjes degjoj Jovanottin, me ben te perqendrohem”.

Ranocchia flet dhe per Conten dhe nje krahasim me Mazzarrin:”Te dy e bejne punen e tyre me shume pasion, Conte sigurisht duhet te kete ndryshuar dicka ne metoden e tij te punes por pasioni me te cilin ben gjerat eshte i njejte me ate te mister Mazzarrit. Duhet te perfitojme sa me shume nga puna gjate javes per ndeshjet qe vijne”.

Ndersa tek Inter po vjen Thohir:”Sinqerisht lexohet shume neper gazeta por ne lojtaret nuk e mendojme, gjerat e shoqerise i mendon ai qe i takon. Ne mendojme te luajme, se cfare do te ndodhe mendon Presidenti”.

Dhe pritet grumbullimi i Cesare Prandellit:”Nuk e di, shpresoj te me grumbulloje por sinqerisht sot mendoj per ndeshjen e mbremjes. Do te vije edhe Totti, eshte nje kampion i madh per tu respektuar por si kundershtare do mundohemi ta kufizojme ne maksimum”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.