Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

970 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Rashford zbulon nje histori me Lukaku dhe i tregon te gjitheve madheshtine e tij: “Ishim 0-2 ndaj PSG kur…”

Rashford zbulon nje histori me Lukaku dhe i tregon te gjitheve madheshtine e tij: “Ishim 0-2 ndaj PSG kur…”
Inter Club Staff

Qe Romelu Lukaku eshte nje djalosh i mrekullueshem dhe qe perpara gjithckaje vendos te miren e skuadres, kete gje e kemi kuptuar tashme.

Por edhe dicka tjeter qe kemi kuptuar, eshte se ai si rralle here, eshte nje sulmues shume altruist dhe se nuk e ka problem te dhuroje gezime edhe per shoket e tij me te rinj ne skuader.

Dicka te tille e ka zbuluar diten e sotme Marcus Rashford, vetem pak minuta me pare.

Ju ftojme ta lexoni edhe ju kete histori te bukur dhe te shkurter qe tregon te gjithe madheshtine e The Big Rom.

Keto kane qene fjalet e anglezit: “Me lini tju tregoj nje histori te vogel per Romelu Lukaku.”

“Po luanim ndaj Paris Saint Germain ne ndeshjen e kthimit te UEFA Champions League, me shume pak shanse kualifikimi sepse ishim duke humbur me dy gola diference.”

“Dy minuta, futet Romelu, shenon. 1 gol prapa. 30 minuta, Rom shenon perseri. Barazim. Ne minuten e 94, fitohet nje penallti.”

“Duhet ta gjuante ai, por Rom merr topin dhe ma jep mua ne duar. Ai e dinte se ai ishte momenti im per te shenuar.”

“Ai e dinte se per mua ai gol do te thoshte shume sepse do te dilja ne te gjitha lajmet qe do kisha shenuar ate penallti qe do na bente te kalonim dhe ai ishte totalisht ok me kete gje.”

“Ai e injoroi faktin se askush nuk do fliste per dy golat e tij edhe pse ishte ai arsyeja e asaj fitoreje.”

“Kjo ju tregon te gjitheve gjithcka cfare duhet te dini per Romelu Lukaku. Nje lojtar altruist, nje lojtar skuadre.”

“Nuk ka kurre frike qe te jape nga drita e tij per te bere te tjeret te shkelqejne.”

“Ai eshte vellai im dhe une e dua shume.”

Kjo ka qene historia e shkurtet qe ka treguar vetem pak minuta me pare per te gjithe Marcus Rashford ne accountin e tij Twitter.

Por kjo histori nuk ka se si te mos i beje te gjithe te kujtohen per dicka te ngjashme qe ka ndodhur me Lukaku tek Interi sezonin e kaluar.

Ne nje ndeshje ne San Siro, kur ai kishte shenuar dhe mund te bente nje triplete, ai vendos qe ti dhuroje penalltine Sebastiano Espositos, duke i dhuruar keshtu mundesi lojtarit te ri te shenoje per here te pare ne Serie A.

Mbase nje dite Esposito do te tregoje versionin e tij te ngjarjeve si Rashford, por dicka eshte e sigurt: edhe ne ate histori, Lukaku eshte personi qe ka dhuruar drite per shokun e tij te skuadres.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.