Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | June 25, 2019

Scroll to top

Top

756 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Real, ceshtje Modric: perplasje e rende me Lopetegui! Interi po vezhgon me kujdes, por Ausilio deshiron edhe…

Real, ceshtje Modric: perplasje e rende me Lopetegui! Interi po vezhgon me kujdes, por Ausilio deshiron edhe…
Ardis
  • On 08/10/2018, 18:56

Nuk ka “feeling” midis kroatit dhe trajnerit te Real Madrid, zikaltrit mund te perfitojne.

Nuk eshte nje situate e mire ne shtepine e Real Madrid. Mungesa e lojes dhe e rezultateve akoma me shume, por ajo qe i shqeteson me shume tifozet eshte edhe raporti midis Luka Modric dhe Lopetegui, sic raporton Corriere dello Sport:

“Mbase eshte penduar qe nuk ka nxitur me shume per te ikur nga Real Madrid ne vere dhe te tranferohej tek Inter. Luka Modric po koleksionon premiot individuale (premio e ardhshme do te jete Topi i Arte?), por marredheniet me Real Madrid, vecanerisht me Lopetegui, jane te “ngrira”.

Don Balon ne Spanje flet per kete ceshtje ne lidhje me kroatin qe ka pasur nje konfrontim te ashper me ish trajnerin e kombetares spanjolle. Arsyeja e gjithe kesaj? Aktivizimi i Modric nga Lopetegui tek Reali, i cili deri me tani ne karrieren e tij eshte mesuar te luaje gjithmone dhe ne keto 11 ndeshje te para te sezonit, ai eshte aktivizuar 4 here duke u futur nga pankina dhe 5 here te tjera eshte zevendesuar.

Me pak fjale midis atyre te dyve ekziston nje “feeling fals”, por te spekulosh nje rikthim te bujshem te Interit ndaj Modric nuk eshte e lehte duke pare se marredheniet midis dy klubeve nuk jane dhe aq te mira qe mbas denoncimit te Florentino Perez ne FIFA.

Piero Ausilio ka debulese edhe per nje lojtar tjeter, Frenkie De Jong i Ajax-it, dhe pavaresisht kesaj, po monitoron te dyja situatat.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.