Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 28, 2021

Scroll to top

Top

307 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Real Madrid, cfare rekuperimi per ndeshjen ndaj Interit: “Zidane ka bere me dije se eshte rikthyer nga demtimi…”

Real Madrid, cfare rekuperimi per ndeshjen ndaj Interit: “Zidane ka bere me dije se eshte rikthyer nga demtimi…”
Inter Club Staff

Me sa duket, ne prag te ndeshjes shume te rendesishme ndaj Interit, ka lajme te mira per sa i perket Real Madrid.

Menjehere pas pushimit te kombetareve, skuadra madrilene do te perballet me skuadren e Villareal dhe me pas Interin.

“Por ne keto dy ndeshje, tekniku i Real Madrid do te shohe nje rikthim te madh ne skaudren e pare te tij: Dani Carvajal.”

“Mbrojtesi i krahut eshte demtuar ne daten 1 tetor, duke pasur nje zgjatje te ligamentit te gjurit te djathte, por tani eshte mire me sa duket.”

“Lojtari mund te zbrese ne fushe disa minuta qe ne ndeshjen ndaj Villareal dhe me pas te jete gati nga minuta e pare ndaj Interit ne Milano.”

“Ky eshte nje rikthim shume i madh per ta, duke qene se ne pozicionin e tij Reali aktivizonte nje sulmues krahu si Vazquez.”

“Nderkohe qe Real Madrid rekuperon copezat e tij, Interi ka filluar ti humbase nje e nga nje: i radhes eshte Brozovic, i cili eshte infektuar me Covid19 dhe mungesa e tij eshte e sigurt.”

“Por nder te tjera, shqeteson edhe situata e Hakimi, qe diten e djeshme ka dale i demtuar nga ndeshja me kombetaren.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.