Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

647 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Recoba zbulon lojtarin e preferuar tek Interi: “Eshte fantastik, nje lojtar klasi: mjafton ta shikosh kur…”

Recoba zbulon lojtarin e preferuar tek Interi: “Eshte fantastik, nje lojtar klasi: mjafton ta shikosh kur…”
Inter Club Staff

I intervistuar nga Enzo Olivera per TNT Sport Chile, Alvaro Recoba eshte ndalur edhe tek Interi i sotshem.

Ai ne nje fare menyre ka zbuluar se kush eshte lojtari i tij i preferuar ne kete moment ne skuadren zikalter.

“Per mendimin tim eshte Alexis Sanchez, nje lojtar i nje klasi te larte, elitar, qe di te beje mire kudo qe shkon.”

“Ai di te adaptohet ne cdo pozicion dhe te tregohet i nevojshem per skuadren. Kualiteti i tij i jep mundesi te luaje si perpara ne sulm por edhe me prapa si trekuartist, ashtu si ka nevoje skuadra.”

“Eshte e qarte dhe normale qe ai do te luaje me shume, por nese shikon se sa ka luajtur ai kohet e fundit, mund ta shohim qe shanse ka pasur.”

“Plus edhe kur ka luajtur, eshte treguar deciziv me gola dhe me ndihmen qe i ka dhene skuadres se tij me assiste.”

“Sipas meje impakti i Alexis Sanchez ne boten Inter ka qene shume pozitiv per te gjithe, por mbi te gjitha per ate.”

“Kritika? Ato ekzistojne gjithmone, por e rendesishme eshte te fokusohet te skuadra. Ajo qe shoh une eshte se sa here ai therritet per te luajtur, eshte gati.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.