Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,902 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Renditja e UEFA: I pari eshte Reali, Interi ne ngjitje afer Juves…

Renditja e UEFA: I pari eshte Reali, Interi ne ngjitje afer Juves…
Inter Club Staff

Website zyrtar i UEFA-s ka publikuar sot renditjen per klube, pikerisht pas perballjeve Europiane ne EuropaLeague dhe ChampionsLeague. Real Madrid eshte ne krye te ketij klasifikimi, ne vend te dyte eshte Barcelona dhe ne te tretin Bayern.

Ekipi i pare Italian eshte Milani, i cili eshte jasht kupave dhe pritet qe te humbase pozicione deri ne fund te sezonit. Interi eshte ne vend te 23, dhe eshte ngjitur disa pozicone, duke u renditur keshtu vetem nje vend poshte Juventusit.

#1 – Real Madrid
#2 – Barcellona
#3 – Bayern Monaco
#4 – Chelsea
#5 – Benfica
#6 – Atletico Madrid
#7 – Manchester United
#8 – Schalke 04
#9 – Valencia
#10 – Arsenal
#14 – Milan
#22 – Juventus
#23 – Inter
#24 – Napoli
#38 – Lazio
#53 – Roma
#61 – Fiorentina
#68 – Udinese
#97 – Palermo

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.