Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

850 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Renditja e UEFA, Interit ngjitet per 10 pozita dhe kalon Milanin: detajet

Renditja e UEFA, Interit ngjitet per 10 pozita dhe kalon Milanin: detajet
Bujar Berishaj

Me finalen e Champions League kane perfunduar edhe te gjitha kompeticionet europiane per klube.

Keshtu tani mund te llogaritet renditja e re e UEFA-se qe do te jete zyrtare nga mesi i qershorit dhe e vlefshme per sezonin e ri.

Real Madrid mbetet ne vendin e pare duke qene keshtu para Bayern Munich dhe Barceonas me Atletico Madrid ne vendin e katert dhe Juve e pesta.

Jashte nga top dhjetshja jane Napoli e Roma qe megjithate kane fituar pozicione, me verdhekuqte qe kane kaluar napoletanet ne klasifikim.

Fiorentina dhe Lazio ne anen tjeter – edhe pse jane ne top 40 – jane ne renie e siper kurse eshte Milani ajo qe ka pesuar renien me te madhe.

Kjo per shkak se kuqezinjte kane humbur sezonin 2013-14 ne klasifikimin e UEFA-se (ku numrohen pese sezonet e fundit dhe ne kete rast do te jete 2014-15 deri 2018-19).

Milani do te mbetet prapa Interit qe eshte ngjitur per 10 pozira ne klasifikim duke arritur keshth ne vendin e 72-te.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.