Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

439 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Repubblica ndez alarmin: “Inter, deshton plani per Eriksen? Ne oret e fundit Interi eshte refuzuar nga…”

Repubblica ndez alarmin: “Inter, deshton plani per Eriksen? Ne oret e fundit Interi eshte refuzuar nga…”
Inter Club Staff

Sipas asaj qe tregon nje edicion i perditshem La Repubblica, Leandro Paredes e ka refuzuar perfundimisht nje transferim tek Interi.

Motivi? Mesfushori argjentinas, qe eshte lidhur me nje kalim te mundshem tek Interi si nje shkembim me Eriksen, preferon te qendroje ne France.

Ai nuk e ka shijuar ne te kaluaren eksperiencen e tij ne Serie A dhe ky sipas tij nuk eshte nje kampionat qe i pershtatet.

Por mbi te gjitha, ai te PSG deshiron te vazhdoje te luaje ne Champions League ende per kete sezon, dicka qe Interi nuk mund ta ofroje dot.

Por Paredes per Interin nuk ka qene kurre nje zgjedhje e pare, por vetem nje plan B i Rodrigo De Paul.

Udinese kerkon 35 milione euro per kartonin e tij, dhe pikerisht per kete arsye, ai nuk vjen dot ne kete dritare.

Kjo sepse ne kete moment PSG eshte terhequr per Eriksen, dhe ky eshte nje lajm shume i keq per Interin.

Ne kete menyre ka deshtuar plani zikalter, qe e kishte llogaritur Eriksen si nje lojtar te larguar dhe ato para do te investoheshin menjehere me pas ne merkato. Nuk do te ndodhe keshtu, dhe Marotta do duhet te gjeje nje zgjidhje tashme me Conten qe po pret perforcime.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.