Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

828 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Repubblica zbulon prapaskenen: “Chelsea-Casadei, ka nje marreveshje te fshehte edhe per… Lukaku: ja cfare po ndodh”.

Repubblica zbulon prapaskenen: “Chelsea-Casadei, ka nje marreveshje te fshehte edhe per… Lukaku: ja cfare po ndodh”.
Inter Club Staff

Nje nga lajmet me te rendesishme qe po qarkullon ne keto ore eshte per transferimin e Cesare Casadei te skuadra e Chelsea.

Me sa duket Inter dhe klubi londinez jane shume afer nje marreveshje te perbashket e cila do te beje qe italiani te transferohet ne menyre perfundimtare te skuadra e Tuchel.

Per kete gje ka folur edhe media italiane La Repubblica pak me pare e cila shpjegon se pas kesaj tratative fshihet edhe dicka tjeter e rendesishme.

“Kujdes, sepse nuk jane vetem keto 15+5 milione eurot e famshme qe po mbajne ne kembe kete tratative per Interin dhe Chelsea”.

“Ka edhe me shume: Inter ka arritur qe te siguroje edhe nje ulje te rendesishme ne blerjen e Lukaku ne fund te sezonit”.

“Belgu eshte ne huazim te thjeshte tek Inter, edhe pse eshte folur shume qe ai do te qendroje edhe me shume se ky sezon ne Milano”.

“Por eshte pikerisht Casadei celesi qe do te beje skuadren zikalter qe te marre nje ulje tjeter per blerjen perfundimtare te lojtarit”.

“Prandaj edhe tratativa per Casadei qe eshte pare si e veshtire ne fillim eshte thjeshtesuar shume kohet e fundit. Inter ka marre disa siguri te rendesishme ne lidhje me te”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.