Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

626 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

RINOVIMET: Menaxheri i Guarin pritet te vije ne Milano. Per Cambiasson…

RINOVIMET: Menaxheri i Guarin pritet te vije ne Milano. Per Cambiasson…
Erion Maksuti

Guarin eshte rikthyer ne nje thesar per Interin. Ishte nja hap drejt largimit por qendroi me urdher te Presidentit Thohir i cili nderpreu ne momentin e fundit shkembimin me Vucinic qe ne fakt dukej se ishte mese i kryer. Ne dy ndeshjet e fundit, ndaj Sassuolos dhe Fiorentines, Guaro eshte rishfaqur si nje lojtar kyc per ekipin dhe duket sikur po lufton shume fort per te rimarre vendin e tij ne formacionin baze, dhe tani ne krah ka edhe Hernanesin. Por me Cagliarin mund te rikthehet ne formacion edhe Cambiasso i cili vjen nga nje demtim ne kofshe por qe ishte mes te disponueshmeve qe ne ndeshjen ndaj Fiorentines. Gazzeta dello Sport shkruan ne nje artikull te saj ne lidhje me rinovimet e te dy lojtarve te mesfushes:
“Per sa i perket Guarin, menaxheri i tij Marcelo Ferreyra pritet ne vije ne ditet e ardhshme ne Itali dhe Interi mesa duket do ti propozoje atij nje rinovim kontrate deri ne qershor te vitit 2017. Cuchu eshte ne skadence por akoma nuk ka filluar te flitet per rinovimin e kontrates se tij.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.